Páté kolo okresní florbalové ligy žáků v Andělské Hoře

Už páté kolo okresní florbalové ligy žáků se konalo 18. dubna tentokrát u nás v Andělské Hoře. Turnaje se účastnilo celkem osm týmů z osmi škol, tedy ZŠ Jesenická, ZŠ Okružní, ZŠ Karlovice, ZŠ Vrbno pod Pradědem, ŽS Jelínkova Rýmařov, Gymnázium Rýmařov, ZŠ Břidličná a ZŠ Andělská Hora. Při účasti všech osmi týmů byly týmy rozděleny losem do dvou základních skupin. První dva aktuálně vedoucí týmy byly nasazeny každý do jedné skupiny a zbylé týmy se do skupin rozlosovaly. V základních skupinách hrály týmy každý s každým a vzešlo tak pořadí A1, A2, A3, A4, B1, B2, B3, B4. Po odehrání základních skupin přišla na řadu dvě semifinále: A1 : B2, B1 : A2. Po odehrání semifinálových zápasů přišla na řadu čtyři rozřazovací zápasy: A4 : B4 o sedmé a osmé místo, A3 : B3  o páté a šesté místo, proherci semifinále o 3. a 4. místo, výherci semifinále o 1. a 2. místo. Všechny výsledky Okresní florbalové ligy žáků je možné sledovat na https://oflz.estranky.cz/. Celý turnaj byl moc fajn, přišli fandit i žáci naší školy se svými vyučujícími, našim hráčům to moc pomohlo. Celý turnaj proběhl v duchu fair play a bez problémů.

Děkujeme všem školám za jejich účast, ZŠ a MŠ Karlovice děkujeme za zapůjčení mantinelů a světelné tabule a jejich rychlou montáž a demontáž, všem trenérům za pomoc při hodnocení jednotlivých zápasů, našim žákům a panu školníkovi za pomoc při přípravách, a že si jich pan školník užil, žákům naší školy za ohromnou podporu při fandění a Pepíkovi Pořízkovi za ovládání světelné tabule. Měl snad ten nejtěžší úkol, a to být neustále pozorný, sledovat rozhodčí a všechny zápasy turnaje a nedělat chyby. Vše zvládl i se zlomenou rukou, a ještě s úsměvem. 😀 V červnu proběhne poslední, šestý, turnaj tento školní rok. Místo zatím ještě není dohodnuto, ale už se těšíme.

Markéta Nitraiová