Soutěž v sudoku

V měsíci dubnu probíhá na naší škole 1. ročník Sudoku. Na začátku měsíce proběhlo 1. kolo, kde soutěžili všichni žáci pátého až devátého ročníku. Ve 2. kole se pak 11. 4. utkali první tři úspěšní žáci z každé třídy s nejlepšími časy. Ve 3. kole si pak porovnají své luštitelské dovednosti úspěšní žáci ze 2. kola a zároveň každé třídy, jenž se umístili na prvním místě. Z tohoto posledního kola vzejde absolutní vítěz naší školy v Sudoku. Žáci řeší různé typy Sudoku tj. 4×4, 6×6, 9×9 a také s každým dalším kolem se zvyšuje obtížnost zadání. Základním kritériem je tedy v první řadě 100% úspěšnost řešení a pak také dosažený čas. Někteří žáci se s tímto druhem luštění setkali vůbec poprvé v životě, někteří byli zkušenými matadory. Trénovat mohli dle libosti na internetu, kde je řada možností tréninků i vyhodnocování a měření času v online podobě.

Výsledková listina:

1. kolo

5.A – Aleš Svoboda, Tomáš Černota, Zuzana Šamajová

6.A – Tomáš Příhoda a Natálie Náplavová, Michaela Adámková, Karolína Rozsypalová

7.A – Adéla Bocanová, Barbora Želinská, Tadeáš Orel

8.A – Petr Andrys, Dorota Bujnochová, Antonín Škrípek

9.A – Patrik Mikeš, Veronika Ligačová

 

2. kolo

5.A – Aleš Svoboda

6.A – Natálie Náplavová

7.A – Barbora Želinská

8.A – Petr Andrys

9.A – Patrik Mikeš

 

3. kolo – finále

Dne 25. 4. proběhlo finálové kolo v Sudoku, kde naposledy v tomto školním roce potrápili své mozkové závity postupující vítězové ze semifinále. Soutěžících tedy bylo 5 – vítěz z každé třídy pátého až devátého ročníku. Úspěšným řešitelem byl pouze Petr Andrys s časem 9:10 min. Gratuluji vítězi a zároveň děkuji za spolupráci vyučujícím matematiky.

No a vy ostatní, kteří jste se nedostali do finále a případně si chcete vyzkoušet zadání finálového kola, máte možnost.

Ludvika Matzkeová