Sportovní den mládeže

Ve škole máme zapálené sporťáky, to víme. Neváhali nám to zase dokázat při Sportovním dni mládeže, který se konal ve středu 18. října v tělocvičně naší školy. Této akce, konané pod záštitou MŠMT, Národní sportovní agentury a Ministerstva pro místní rozvoj, se účastnili žáci 4. až 9. ročníku. Nejdříve panovala napjatá atmosféra, protože žáci nižších ročníků nevěděli, co je čeká a co se chystá. Po zahájení už ale bylo vše jasné a mohli jsme směle začít sportovat.

Žáci všech ročníků byli rozděleni do čtyř týmů a soutěžili celkem ve čtyřech sportovních aktivitách. Předvedli, jací jsou fotbalisti a florbalisti, zahráli si také frisbee a házenou. Vítězný tým následně předvedl své kvality v rozstřelu a tři nejlepší žáci se umístili na stupni vítězů. Vedoucí akce, sportovec Jan Váňa, rozdal vítězům medaile a dárečky společně s panem starostou Snášelem a s paní ředitelkou. Kapitán každého týmu dostal určitý počet „kouzelných“ obálek, které zajistí možnost účasti na finálovém sportovním dnu, který se bude konat v Kladně. A hádejte, kdo bude předávat hlavní cenu? No nikdo jiný, než skvělý Jarda Jágr. Věříme, že se pokusí naši žáci zabojovat a přejeme jim i umístění podle jejich představ, to nejvyšší.

Markéta Nitraiová

Tisková zpráva