VC Města Albrechtice

V sobotu 22. října jsme zahájili šachovou sezónu ve Městě Albrechticích na prvním turnaji Velkých cen okresu Bruntál. Našich šest reprezentantů v kategorii mladších žáků (Šamajová, Pořízka, Náplavová, Náplava, Krajčovič a Bujnoch) vstoupilo, troufám si říct úspěšně, do nového ročníku šachových soutěží. Svůj první start v soutěži okresního formátu podstoupili Pepa P. (2 body) a Natálie (2,5 bodů). Každý, kdo to zažil, ví jak je obtížné, zvláště napoprvé, bojovat s časem, vlastními nemožnými tahy a psychickým tlakem „nepřátelského“ prostředí. Jejich zisky jsou do budoucna velmi  slibné a doufám, že je povzbudí k další práci. Dosavadní zkušenosti zúročili Zuzana i Pepa K. a shodně vybojovali 3 body – gratuluji, rozhodně neudělali ostudu. Svůj historicky nejlepší výkon podal Láďa a se ziskem 4 bodů obsadil skvělé 12 místo. Ještě o bod více uloupil Theodor a se ztrátou půl bodu na vítěze skončil šestý. Výsledná tabulka. Děkuji panu Pořízkovi za odvoz, panu Náplavovi za dovoz našich šachistů, paní Andrysové za péči o jejich pohodu na turnaji a Městu Andělská Hora za finanční podporu.