Mateřská škola

Mateřská škola ve Světlé Hoře je součástí Základní školy a Mateřské školy v Andělské Hoře, která je samostatným právním subjektem. Je samostatně stojící jednopodlažní budovou v okrajové části obce Světlá Hora, část Světlá.

Mateřská škola má dvě třídy věkově smíšené ve věku 3 – 6 let. Děti jsou ve třídách rozděleny tak, aby byly zachovány sourozenecké dvojice a věkové skupiny dětí byly zastoupeny v obou třídách stejným počtem. Věkově smíšené třídy mají své výhody jako je usnadnění adaptace, větší empatie a přirozená drobná pomoc starších dětí k mladším, a jak je výše uvedeno, také zachování sourozeneckých, příbuzenských či jiných vazeb.

Ke dvěma třídám přísluší i dvě nově zrekonstruované umývárny, které jsou vybaveny sprchou, sociální zařízení a dvě šatny pro děti.

K pobytu venku slouží zahrada s herními prvky: kolotočem, klouzačkou, pružinovými houpačkami, vahadlovou houpačkou, zahradními domečky, vláčkem, kladinovou lávkou, prolézacím tunelem a pískovištěm, které je kryto ochrannou plachtou, a také zastíněno protisluneční clonou. Před vstupem na školní zahradu je místnost určená k uložení hraček, koloběžek a dalšího zahradního vybavení. Plocha zahrady je travnatá, část je zastíněna stromy a část je vydlážděná dlaždicemi.

Celá budova je vybavena plastovými okny se sítěmi proti hmyzu. Mateřská škola je vybavena sborovnou, která slouží též jako šatna pro zaměstnance školy, a kde jsou umístěny kopírky, které slouží všem pracovníkům. Zaměstnancům školy je též k dispozici mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice a kávovar. Kancelář školy je běžně vybavena a její součástí je PC s tiskárnou.

Kuchyň je plně vybavena a připravuje stravu přibližně pro 50 dětí. Do prvního poschodí je strava přepravována nákladním výtahem. Vybavení kuchyně je nerezové a přípravna je vybavena myčkou.