Úvodní stránka - Šachy

ŠACHY

Okresní přebor škol
Velká cena Bruntálu
Podzimní mistrovství
Šachy do škol
Šachový kroužek
Žebříček

Okresní finále v šachu školních družstev - 7. prosince 2018:

 

Po loňském neúspěchu (poslední místo v kategorii mladších žáků, 6. a 9. místo z devíti v kategorii starších žáků) jsme jeli letos do Vrbna, vzhledem k tomu, že se někteří naši reprezentanti (hlavně z mladší kategorie) zapojili do seriálu okresních Velkých cen, s většími nadějemi. Složení týmů bylo převážně dáno výsledky podzimního školního mistrovství.

V kategorii mladších žáků získal náš jediný tým (D. Bujnochová - 3b, T. Bujnoch - 4b, A. Nagyová - 3b, K. Szukalská - 4b) přesně 50% - 14 bodů, což stačilo na 7. místo z 13.

V kategorii starších žáků získal náš tým A (J. Szukalská - 3b, M. Nekorancová - 3,5b, A. Kačmarčík - 3b, M. Kraus - 2b) 11,5 bodů - 9. místo z 12. Tým B, z poloviny složený z žáků, patřících do kategorie mladších (A. Harazin - 1b, B. Benčová - 0b, P. Andrys - 2,5b, A. Nedbalová - 3b) získal 6,5 bodů a obsadil 11. místo z 12.

Naše výsledky nejsou zklamáním, na stavění slavobrán to ale také není. Většina našich representantů nedala soupeři nic zadarmo, dva byli na turnaji této úrovně poprvé, třetina z nich jsou pořád šachoví zelenáči. Za rok bude vše jinak. V kategorii mladších žáků dojde k obměně družstva (nastoupí mladé talenty, které připravuje p. u. Hálová), v kategorii starších žáků (v případě, že ti, kdo se letos nastartovali, vydrží), budeme silnější - ale to naši soupeři taky.

Celkové výsledky zde: mladší žáci, starší žáci.

Jiří Bujnoch

Oficiální stránky ZŠ a MŠ Andělská Hora - © Liddy 2019