Šachový kroužek
Školní žebříček
Žebříček Velkých cen

Velká cena Krnova - 22. února 2020:

V počtu 11 representantů jsme se zúčastnili posledního turnaje seriálu Velkých cen okresu Bruntál, Velké ceny Krnova. V nejsledovanější kategorii „Benjamínci“ zasáhlo do bojů 5 našich šachistů. Theodor B. obsadil druhou příčku a uhájil v celkovém pořadí stejné místo. Aleš Svoboda dosáhl svého letošního rekordu, vybojoval 5 bodů a obsadil pátou příčku, což sice nestačilo na to, aby předstihl dosud bronzovou vrbenskou jedničku J. Tiahniboka (kterého poprvé porazil), ale uhájil celkové čtvrté místo před krnovským pronásledovatelem A. Kumarcisem. Méně se dařilo Venduli Baďurové, která bohužel přišla nejtěsnějším rozdílem o pohárovou šestou pozici a skončila tak celkově sedmá. Josef Krajčovič se vyznamenal nejlepším letošním čtyřbodovým ziskem a celkově obsadil osmé místo. Poprvé si na turnaji okresní úrovně zahrál Kryšpín Král a vůbec si nevedl špatně, vybojoval ve své premiéře 2,5 bodu. Celkem se v této kategorii během roku střetlo 40 soupeřů. V kategorii „Mladší žáci“, do které příští sezónu přestoupí všichni naši současní Benjamínci, se o body poprali 4 naši borci. Dorota B. získala 4 body a spadla na celkové desáté místo. Honza Vláčil podal na své možnosti průměrný výkon (2,5 bodu) a celkově skončil na 23. místě. Zuzana Šamajová potvrdila svůj růst (šachy hraje půl roku) a vybojovala 2,5 bodu, což stačilo na celkové 25. místo. Sofie Polášková po delší reprezentační pause získala 2 body a obsadila celkové 29. místo. Soubojů se v kategorii účastnilo 62 soutěžících. Za „Starší žáky“ nás do Krnova přijeli representovat Martina Nekorancová a Anežka Nagyová. Martina získala 2 body a skončila celkově 23., Anežka, vraceje se do formy, zvítězila 3x a celkově obsadila 26. místo. Náš nejlepší zástupce v kategorii, Petr Andrys, skončil celkově osmnáctý. Bojů v této kategorii se zúčastnilo 34 lidí. Přehled získaných pohárů za celkové pořadí: Krnov – 12, Bruntál – 2, Andělská Hora – 2, Vrbno p. P. - 1, Město Albrechtice – 1.

Výsledky: Benjamínci, Mladší žáci, Starší žáci.